ANTRENÖR MUSTAFA ABAK DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ: ÇOCUĞU MUCİZEYİ YAŞATTI
  1. Home
  2. Haberler

ANTRENÖR MUSTAFA ABAK DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ: ÇOCUĞU MUCİZEYİ YAŞATTI

0

UYAFA Şanlıurfa Antrenörlerinden, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan Mustafa Abak ile eşi meydana gelen depremde hayatını kaybetti. Abak’ın 6 yaşındaki oğlu ise ekipler tarafından kurtarıldı.
Kahramanmaraş merkezli 7.6 ve 7.7’lik depremler Şanlıurfa dahil 10 İli etkiledi. Yaşanılan depremde birçok vatandaşımız hayatını UYAFA Şanlıurfa Antrenörlerinden, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan Mustafa Abak ile eşi vefat etti. Spor camiasının sevilen ismi Mustafa Abak’ın vefatı öğrencilerini ve sevenlerini yasa boğdu.

Küçük Oğlu Ayaz Kurtarıldı
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Yenişehir Mahallesinde de yıkılan İbrahim Şelli Apartmanı enkazından da sevindirici bir haber geldi.
Deprem sonucu hayatını kaybeden Mustafa Abak’ın oğlu 6 yaşındaki Ahmet Ayaz Abak, Yenişehir Mahallesinde, enkaz altından 48 saat sonra mucizevi bir şekilde kurtarıldı.
UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek’ten taziye mesajı
UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek, Mustafa Abak’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.
Özcan Şimşek, taziye mesajında “UYAFA Şanlıurfa Antrenörlerimizden Mustafa Abak ve eşinin ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Yaptığı değerli çalışmalarla hep hatırlanacak olan Mustafa Abak’a ve eşine Allah’tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve UYAFA camiasına başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha depremde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Write a Comment