1. Home
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


UYAFA Kırsal kesimde yaşayan yetenekli erkek ve kız çocuklarımız için “Geleceğin için sağlıklı beslen, hareketli yaşa, toprağını işle ve suyunu israf etme!” projesi kapsamında, önemli bir kimliğe ve misyona sahiptir. 2008 ile 2018 yılları arasındaki tarihsel geçmişin ve gündelik dalgalı süreç ve dönemlerin ardından, Anadolu Spor Akademisi 2018 yılında UYAFA olarak yapısal ve kurumsal bir değişikliğe gitmiş ve bugünkü adıyla UYAFA olarak hayatımızda yeni bir dönemi başlatmıştır.

 

UYAFA’nın yönetim kurulu başkanının, yönetiminin ve teknik koordinatörünün futbol ilgisi, bilgisi, uğraşı, görgüsü ve amaçları doğrultusunda UYAFA projesiUYAFA CUPUYAFA futbol okulu örgütlenmesi, organizasyonu ve işleyişi bakımından ciddi yatırımlar gerçekleştirmiş bazı örgütlenme ve eğitim modellemeleri geliştirdiği iddiası ve uğraşına girişmiş ve bunun bir kısmını hayatileştirmiş bir projedir. Altını çizmeden geçilemeyecek en önemli ve takdire şayan atılımlarını ise kırsal kesimde yaşayan yetenekli çocuklarımız için gerçekleştirmiş ve bu konuda gerçekten örnek oluşturmuştur. ardından, Anadolu Spor Akademisi 2018 yılında UYAFA olarak yapısal ve kurumsal bir değişikliğe gitmiş ve bugünkü adıyla UYAFA olarak hayatımızda yeni bir dönemi başlatmıştır.

 

UYAFA ile ilgili olarak bizi asıl ilgilendiren önemli konu ve bilgilenme ihtiyacı ise eğitim formasyonu, eğitim yaklaşımı, eğitim içeriği ve eğitim uygulamaları ile ilgilidir. 06-12 yaş gurubuna yönelik eğitim yapılanması olan bir proje elbette önce takdir edilmelidir. Bununla birlikte o yaş gruplarına yönelik nelerin, nasıl ve ne zaman öğretildiği de merak edilmeli ve bu merak giderilmelidir. Çünkü iyi, güzel ve doğru olan hiç bir şey gizlenmemeli ve açıkça paylaşılmalı ki, herkes bundan faydalansın.

hr

 – VİZYON –

Dünyada Saygıyla Tanınmak
Mesele, futbolda günü kurtarmak değil, yarını yeniden kurmaktır
UYAFA Hazırladığı Eğitim ve Antrenman Program Modelini Uygulayarak,
Bu toprakların erkek ve kız çocuklarından “Gerçek” profesyonel futbolcular yetiştiren
Örnek bir proje olarak dünyada tanınmak.

– MİSYON –

Modern Futbol Eğitimi
Bu Dünyanın erkek ve kız çocuklarına spor yaptırmak,
Sportmen bireyler olmalarına katkı koymak ve
İçlerinden Seçilmiş “Doğal” Yetenekli olanlarına,
“Modern Futbol Eğitimi” vererek,
Onları üst düzey kalite ve kapasitede
“Gerçek” Profesyonel Futbolcular olarak
Yetişmesinin önünü açmak.